13 مهر 1400

شرایط ورود به دانشگاه های چین

1. درخواست برای شهروندان خارجی با پشتیبانی مالی و ضمانت که فارغ التحصیلان دبیرستان بین 18-25 سال هستند و از نظر سلامت بلامشکل هستند ، آزاد است. متقاضیان نباید هیچ سابقه ای در مورد نقض نظم ، مجازات برای امنیت عمومی و رفتار مجرمان داشته باشند. متقاضیان باید برخورد دوستانه ای با چین داشته باشند و رفتار خوبی داشته باشند. آنها همچنین باید از قوانین و مقررات دانشگاه چین پیروی کنند و به فرهنگ و سنت های چین احترام بگذارند.

2. دانشجویان بین المللی که زمانی شهروند چین بوده اند و به كشور خارجی مهاجرت كرده اند باید دارای پاسپورت یا گواهی تابعیت معتبر خارجی به مدت 4 سال یا بیشتر باشند و سابقه اثبات ماندن بیش از 2 سال متقاضیان در خارج از كشور را در گذشته داشته باشند. 4 سال (اقامت بیش از 9 ماه در خارج از کشور در یک سال یک سال محاسبه می شود و محاسبه مدت اقامت بر اساس تمبرهای ورود و خروج خواهد بود).

3. دانشجویان بین المللی از بدو تولد تابعیت خارجی دارند ، والدین آنها هر دو شهروند چین هستند ، یا یکی از والدین شهروند چین است ، آنها باید 4 سال یا بیشتر پاسپورت خارجی یا گواهی تابعیت معتبر داشته باشند و سابقه اثبات این که متقاضیان در طول 4 سال گذشته بیش از 2 سال در خارج از کشور اقامت داشته اند (اقامت بیش از 9 ماه در خارج از کشور در یک سال یک سال محاسبه می شود و محاسبه مدت اقامت بر اساس تمبرهای ورود و خروج خواهد بود).

4. مهارت زبان چینی HSK سطح 4 یا بالاتر (برای متقاضیان برنامه های آموزش چینی).

5- برای متقاضیان برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی ، تسلط به زبان چینی هنگام درخواست لازم نیست ، اما متقاضیان باید قبل از کارآموزی سطح 4 یا بالاتر HSK داشته باشند. متقاضیانی که زبان مادری / رسمی آنها انگلیسی نیست باید برای تأیید سطح انگلیسی خود نتیجه IELTS / TOFEL یا گواهی دیگری را ارائه دهند. نتیجه باید بالاتر از 85 (New TOFEL) یا 6.0 (IELTS) باشد. در غیر این صورت مصاحبه ویدیویی لازم است.

6. نتایج آزمون در فیزیک ، شیمی و زیست شناسی باید بهتر از حد متوسط ​​باشد.

 

الزامات مستند

1. کپی گذرنامه اسکن شده (صفحه عکس ، آخرین صفحه ویزای خروجی / ورودی ورودی ، دو صفحه ویزا خالی).

2. کارنامه دبیرستان و دیپلم فارغ التحصیلی (دانش آموزانی که انتظار دارند فارغ التحصیل شوند باید نامه رسمی با ذکر تاریخ پیش بینی فارغ التحصیلی ارائه دهند و در صورت پذیرش مدرک فارغ التحصیلی را ارائه دهند) ، که باید اصل مدارک یا نسخه های تأیید شده به زبان چینی یا انگلیسی باشد.

3. نامه حمایت مالی و صورتحساب بانکی (نام مندرج در صورتحساب بانکی باید با نام نامه حمایت مالی یکسان باشد). حداقل مانده موجودی 100000 CNY برای درخواست در حساب ضامن مالی است.

4. گزارش نمره HSK (برای متقاضیان برنامه های آموزش داده شده توسط چینی).

5. TOEFL / IELTS یا سایر گزارش های نمره آزمون زبان انگلیسی در غیر این صورت مصاحبه ویدیویی (برای متقاضیان برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی که زبان مادری / رسمی آنها انگلیسی نیست).

6. برای متقاضیانی که سن آنها کمتر از 18 سال است و والدین آنها در چین اقامت ندارند ، والدین آنها باید یک فرد خارجی یا چینی مقیم چین را به عنوان سرپرست متقاضیان رسماً به آنها بسپارند و مواد مورد اعتماد را ارائه دهند.

7. برای متقاضیان فعلی در چین ، مدارک زیر علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا نیز لازم است:

(1) صفحه اجازه اقامت ؛

(2) گواهی انتقال / عدم اعتراض / گواهی فارغ التحصیلی ؛

(3) متن از مدرسه قبلی ؛

(4) فرم ثبت نام اقامت موقت برای بازدید کنندگان از خارج از کشور ؛

(5) فرم معاینه فیزیکی خارجی.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*