ویزای تحصیلی آلمان و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و شرایط آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. سوالاتی که در رایطه با تحصیل در آلمان در ذهن نقش می بندد از این نوع هستند که پذیرش فوری و ویزای تحصیلی کشور آلمان را چگونه می توان گرفت؟ هزینه ویزای دانشجویی آلمان به چه صورت می باشد؟ ویزای همراه دانشجویی آلمان دارای چه شرایطی است؟ ویزای تحصیلی آلمان مهمترین مرحله مهاجرت تحصیلی به آلمان می باشد و پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی آلمان باید با دقت بسیاری انجام پذیرد و همچنین باید از مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان که هر ساله توسط سفارت اعلام می شود، اطلاع یافت تا به همان صورت درخواستی سفارت مدارک تهیه گردد. اخذ ویزای تحصیلی آلمان به این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که اگر مهر ریجکتی در پاسپورت شخصی بخورد برای اخذ ویزای کشورهای دیگر نیز به مشکلاتی بر خواهد خورد، لذا بهتر است مدارک لازم را حتما طبق لیست سفارت آلمان آماده کرد. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (موسسه ی مشاوره ای MIE اتریش) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان درباره ویزای تحصیلی آلمان مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

مشاوره تحصیلی

برای ارائه مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل و کار در کشور آلمان با ما تماس بگیرید.

مشاوره آنلاین

ارائه مشاوره ، بصورت حضوری و آنلاین در ساعات مختلف و هر روز هفته

ویزای تحصیلی

ارائه خدمات اخذ ویزای تحصیلی بصورت تضمینی از سفارت آلمان در تهران

ویزای دانش آموزی آلمان برای تحصیل در مدارس

تحصیل در مدارس آلمان در مقاطع پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان (نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش) امکان پذیر است. دانش آموزان در آلمان از 3 تا 6 سالگی در پیش دبستانی، 6 تا 10 سالگی در مقطع ابتدایی و پس از آن در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل می شوند. لازم به ذکر است که تحصیل در آلمان در مقطع ابتدایی یا Grundschule اجباری است. پس از اتمام مقطع دبستان، دانش آموزان در یکی از دبیرستان های زیر ادامه تحصیل می دهند.

img-01
  • Hauptschule : این مدارس فنی و حرفه ای هستند.
  • Realschule : این مدارس کار و دانش می باشند
  • Gymnasium : این مدارس نظری هستند
  • اخد ویزای دانشجویی آلمان در مقطع لیسانس
  • اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع فوق لیسانس

اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان با توجه به تقاضای بسیار بالای دانشجویان بین المللی برای این منظور، کار دشواری می باشد. رایگان بودن تحصیل در آلمان، سختی این کار را دو چندان می کند. پیش نیاز های اخذ بورسیه تحصیلی همانند یافتن استاد راهنما در مقطع دکتری می باشد و شامل داشتن رزومه علمی قوی، سطح زبان بالا، سابقه امور علمی و پژوهشی، مقالات بین المللی، توصیه نامه و سن مناسب می باشد. فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در آلمان به نسبت مقطع دکتری سخت تر و طولانی تر خواهد بود. بورسیه های آلمان توسط سازمان DAAD ارائه می شوند و تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزشی آلمان بورسیه های خود را برای ارائه بین المللی به این سازمان عرضه می کنند.

مشاوران ویزای تحصیلی آلمان