شرایط تحصیل در روسیه

درباره کشور روسیه

روسیه پهناورترین کشور دنیا یکی از مقاصد جذاب مهاجرت تحصیلی در جهان است. فقط در سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۵۰ هزار دانشجوی خارجی جهت تحصیل در روسیه به این کشور مهاجرت کرده اند.

اعتبار بالای دانشگاه ها و هزینه زندگی و تحصیل مناسب باعث شده است که در چند سال اخیر این کشور در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

جمعیت دانشجویان خارجی که برای تحصیل به روسیه مهاجرت می کنند در چند سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

رشته های پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی – فناوری اطلاعات – نفت و گاز – مدیریت و حقوق از رشته های است که بیشتر متقاضی را به خود اختصاص داده است .

خدمات

 • ترجمه رسمی و تایید مدارک تحصیلی به روسی
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید در روسیه
 • ارسال دعوتنامه بعد از پذیرش رسمی و ثبت نام
 • ترانسفر فرودگاهی و ثبت نام خوابگاه
 • همراهی جهت انجام آزمایشات پزشکی و بیمه درمانی
 • همراهی جهت افتتاح حساب بانکی و ثبت اداره پلیس
 • مشاوره رایگاه حضوری و تلفنی به مدت یک سال

مشاوره تحصیلی

برای ارائه مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل و کار در کشور روسیه با ما تماس بگیرید.

مشاوره آنلاین

ارائه مشاوره ، بصورت حضوری و آنلاین در ساعات مختلف و هر روز هفته

ویزای تحصیلی

ارائه خدمات اخذ ویزای تحصیلی بصورت تضمینی از سفارت روسیه در تهران

بورسیه تحصیلی روسیه

دولت روسیه همه ساله تعدادی بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی اهدا می کند. تعداد سهیمه بورس دانشجویان خارجی ۱۵ هزار می باشد. اولویت پذیرش بورس با دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکترا می باشد. بعد از مقطع دکترا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد شانس بیشتری برای قبولی در بورسیه روسیه را دارند. بورسیه پزشکی روسیه نیز امکان پذیر است.

دانشگاه های روسیه

همه ساله توسط موسسات معتبر جهانی لیست رتبه بندی دانشگاه های مختلف جهان اعلام می شود. معتبر ترین آنها شانگهای تایمز و کیو اس است. در این لیست معمولا حدود ۳۰ دانشگاه روسیه در لیست هزار دانشگاه برتر جهان قرار دارد. به صورت سنتی دانشگاه دولتی مسکو – دانشگاه دولتی سن پترزبورگ – دانشگاه دولتی نووسیبیرسک و دانشگاه دولتی تومسک در بالای این لیست قرار دارند که همه آنها رتبه جهانی زیر ۳۰۰ دارند. اما در بخش رشته های فنی و مهندسی بهترین دانشگاه روسیه دانشگا های ملی تحقیقاتی هستند که تعداد آنها در هر شهر معمولا ۲ تا ۵ دانشگاه بیشتر نیست.

بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

از نظر رتبه بندی جهان بهترین دانشگاه روسیه پزشکی دانشگاه ملی مسکو است. بعد از آن بهترین دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ دانشگاه ملی این شهر است. دانشگاه پزشکی نووسیبرسک در جایگاه سوم و دانشگاه پزشکی رودن و دانشگاه پزشکی پیراگف در جایگاه های بعدی قرار دارند. از دانشگاه های متوسط پزشکی می توان به دانشگاه سماشکو مسکو – دانشگاه سچنوا مسکو – دانشگاه پزشکی اوفا و دانشگاه پزشکی کازان اشاره کرد.

چرا تحصیل در روسیه ؟

banner3
 • کیفیت بالای تحصیل
 • هزینه تحصیل و زندگی مناسب
 • پذیرش نسبتا راحت
 • اخذ ویزا بسیار آسان
 • دانشگاه مورد تایید ایران
 • سهولت در گرفتن اقامت
 • امکان کار حین تحصیل

در مقایسه با فرایند های اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ویزای تحصیلی امریکا، ویزای تحصیلی استرالیا، و یا کشور هایی از این قبیل، که همگی تحصیل در آنها به زبان انگلیسی میباشد و همین پروسه برای آنها بالای ۵ماه طول میکشد، فرایند کامل اعزام دانشجو به روسیه بسیار سریعتر اتفاق میفتد.

امروزه با گسترش علم و دانش و فناوی دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا بر این اندیشه اند که ویزای تحصیلی خود را در یکی از دانشگاههای معتبر دنیا ادامه دهند، اما انتخاب دانشگاه و کشوری که با شرایط آنها همخوانی داشته باشد و بتوانند در آن دانشگاه، بی دغدغه تحصیل کنند امر بسیار مهمیست.

از این رو به شما توصیه میکنیم برای انتخاب بهترین دانشگاه ورشته رزومه ی خود را ارائه نمایید تا با توجه به شرایط شما و نظر مشاورین موسسه اعتماد هیرکانیا یک تصمیم عقلایی اتخاذ نمایید.

(موسسه اعتماد هیرکانیا ، با همراهی اعضای یک تیم مجرب متشکل از وکیل مهاجرت به روسیه، کارشناسان امور مهاجرت تحصیلی روسیه و متخصصین بخش های اعزام دانشجو به روسیه آماده ی ارائه ی مشاوره ی تلفنی رایگان و ارزیابی پرونده ی شما میباشد.)

کار حین تحصیل در روسیه

تا قبل از سال ۲۰۲۰ میلادی دانشجویان خارجی برای کار کردن در روسیه باید مجوز کتبی اجازه کار از اداره مهاجرت می گرفتند که این مسئله باعث ایجاد مشکلات زیادی می شد و عملا امکان کار از دانشجو سلب می شد. اما از آغاز سال تحصیلی ۲۰۲۰ دانشجویان خارجی می توانند بدون هیچ محدودیتی در روسیه کار کنند و فعالیت اقتصادی داشته باشند. در واقع ویزای دانشجویی به عنوان مجوز کار به شمار می آید