20 خرداد 1401

شرایط تحصیل داروسازی در روسیه 2022

رشته داروسازی در کنار رشته های پزشکی و دندانپزشکی از رشته های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور روسیه است. طول دوره داروسازی در کشور روسیه 5 سال است. تحصیل داروسازی در روسیه در دانشگاه های مورد تایید ایران به زبان روسی می باشد و هیچ یک از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه رشته دارسازی به زبان انگلیسی ندارد. در ادامه می توانید اطلاعات کامل در خصوص دانشگاه های مورد تایید ایران در رشته داروسازی روسیه برای سال تحصیلی 2022 -2023 را مطالعه نمایید.

داروسازی دانشگاه فدرال کازان 2022 – 2023

دانشگاه فدرال کازان یکی از بهترین دانشگاه های روسیه است که در آخرین رتبه بندی جهانی در جایگاه 370 جهان قرار دارد. این دانشگاه به چند علت یکی از اولین انتخاب دانشجویان خارجی می باشد:

علارغم اعتبار دانشگاه فدرال کازان ، هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب است. همچنین هزینه زندگی در شهر کازان به مراتب کمتر از مسکو است. به همین خاطر این دانشگاه برای کسانی که تصمیم به تحصیل در یک دانشگاه معتبر با هزینه کم را دارند بسیار گزینه مناسبی است.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در باره تحصیل در شهر کازان این است که شهر کازان یا قازان شهر مسلمان نشینی است و از نظر فرهنگی بسیار به کشور ما نزدیک است. فاصله شهر کازان تا مسکو حدود 700 کیلومتر است.

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه دانشگاه فدرال کازان

طبق آخرین لیست قیمت اعلامی توسط دانشگاه فدرال کازان شهریه یک سال تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه مبلغ 233 هزار روبل است که کمی بیشتر از 3 هزار دلار در یک سال است. این کمترین مبلغ برای تحصیل در یک دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور روسیه است.

 

آزمون داروسازی در روسیه دانشگاه فدرال کازن

آزمون ورود به دانشگاه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی یکسان است و دانشجو بعد از قبولی در آزمون می تواند از بین رشته های فوق یکی را انتخاب نماید. آزمون ورودی دانشگاه فدرال کازان شامل دروس زیست شناسی و زبان روسی می باشد. منابع آزمون را می توانید در این بخش مشاهده نمایید

 

داروسازی در روسیه دانشگاه پیراگووا مسکو

دانشگاه پیراگوف که بعضی آن را پیراگوا یا پیراگووا نیز می نامند یکی از دانشگاه های معتبر روسیه است. دانشگاه پیراگوف در شهر مسکو قرار دارد و به نام دومین دانشگاه پزشکی مسکو معروف است. در آخرین لیست اعلام شده توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دانشگاه پیراگووا مسکو در لیست دانشگاه های مورد تایید ایران برای سال 2022 – 2023 معرفی شده است.

در دانشگاه پیراگوا مسکو امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد. علاوه بر آن شما می توانید در دانشگاه پیراگوف مسکو داروسازی به زبان روسی بخوانید.

 

شهریه داروسازی دانشگاه پیراگوا مسکو

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه پیراگوف مسکو نسبت به دیگر دانشگاه های مورد تایید در این شهر کمتر است.

هزینه تحصیل داروسازی دانشگاه پیراگوا مسکو 350 هزار روبل در سال است. که این مبلغ کمتر از 5 هزار دلار در سال می باشد. در دانشگاه پیراگووا مسکو امکان پرداخت شهریه به صورت اقساط نیز وجود دارد. شما در ابتدای هر ترم می توانید 50 درصد شهریه سالانه را پرداخت نمایید و نیاز به پرداخت کل مبلغ سال به صورت یکجا نیست.

آزمون داروسازی دانشگاه پیراگوف شامل دروس زیست شناسی شیمی و زبان روسی است.

داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو

دانشگاه دولتی مسکو که به نام دانشگاه لومونسف یا لومونوسف معروف است معتبر ترین دانشگاه روسیه در سطح جهان است. در آخرین رتبه بندی جهانی این دانشگاه در جایگاه 74 جهانی قرار دارد. دانشگاه دولتی مسکو که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است علاوه بر اعتبار بالای علمی به ساختمان زیبای آن مشهور است. ساختمان اصلی آن یکی از هفت بنای عظیم شهر مسکو است.

هزینه تحصیل داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو

دانشگاه لومونسف همه ساله مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بوده است و در آخرین لیست اعلامی برای سال 2022-2023 نیز این دانشگاه در بین دانشگاه های مورد تایید قرار دارد. امکان تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی به زبان روسی در این دانشگاه فراهم است.

هزینه تحصیل داروسازی دانشگاه لومونسف در سال 454 هزار روبل است. یعنی بیش از 6 هزار دلار در سال که در بین دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه در رشته داروسازی بیشتر مبلغ را دارد.

آزمون ورودی رشته داروسازی دانشگاه لومونسف روسیه شامل دروس شیمی و زبان روسی می باشد. 

⚠ طول دوره داروسازی دانشگاه لومونسف مسکو 6 سال است در صورتی که طول دوره داروسازی دیگر دانشگاه های روسیه 5 سال می باشد.

تحصیل داروسازی در روسیه دانشگاه رودن مسکو

دانشگاه رودن مسکو یکی از مطرح ترین و شناخته ترین دانشگاه های روسیه در سطح جهان است. این دانشگاه که رتبه 300 جهانی را دارد از نظر تعداد دانشجوی خارجی در جایگاه اول در بین دانشگاه های روسیه قرار دارد و در واقع بیشتر دانشجویان خارجی که از کشور های مختلف در رشته های گوناگون در روسیه تحصیل می کنند در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

در سال 2022-2023 دانشگاه رودن مسکو در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. در این دانشگاه امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی فراهم است

 

 

داروسازی دانشگاه رودن مسکو

علاوه بر رشته های پزشکی و دندانپزشکی امکان تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه رودن مسکو وجود دارد. البته داروسازی دانشگاه رودن به زبان روسی می باشد.

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه در دانشگاه رودن برای دانشجویان ایران سالی 4600 یور می باشد.

یکی از نکات قابل توجه در باره دانشگاه رودن مسکو این است که در این دانشگاه آزمون ورودی برگزار نمی شود و ملاک برای تحصیل در این دانشگاه داشتن مدرک پادفک و معدل بالای 16 است.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی در روسیه وجود دارد ؟

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه از سال 2021 مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد اما در دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه فقط داروسازی به زبان روسی تدریس می شود.

طول دوره داروسازی در روسیه چند سال است ؟

در اکثر دانشگاه های روسیه دوره داروسازی 5 سال است . تنها در دانشگاه لومونسف روسیه دوره داروسازی 6 سال است.

مدرک داروسازی روسیه در ایران چطور معادل سازی می شود ؟

دوره داروسازی در روسیه دکترا معادل سازی می شود اما در ایران معادل مدرک کارشناسی ارشد می باشد. البته مورد تایید هست و می توان با مدرک کارشناسی ارشد داروسازی نیز کار کرد.

آیا امکان انتقال حین تحصیل از روسیه به ایران وجود دارد ؟

طبق بخشنامه صادر شده از طرف وزارت بهداشت ایران برای دانشجویانی که ورودی 99 و بعد از آن هستند امکان انتقال حین تحصیل از دانشگاه های خارج به داخل کشور وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*