سوالات متداول

سوالات متداول متقاضیان تحصیل در روسیه و چین

با توجه به بالارفتن تقاضا برای مهاجرت به روسیه از طرق تحصیل در روسیه و یا کسب اقامت روسیه در بین مردم و همچنین با توجه به رابطه حسنه خوب کشورمان ایران با کشور روسیه تصمیم گرفتیم در مقاله زیر نسبت به پاسخ کوتاه و جامع به سوالات متقاضیان به تحصیل در روسیه و شرکت های اعزام دانشجو به روسیه و موسسات مهاجرتی که در زمینه مهاجرت تحصیلی و یا اخذ اقامت روسیه فعالیت دارند؛ توسط وکیل مهاجرتی گروه بین المللی سفیران اعتماد هیرکانیا با بیشترین سابقه در زمینه ارایه خدمات تخصصی مهاجرت کاری و تحصیلی به فدراسیون روسیه و دارای بیشترین تعداد دانشجوی موفق در زمینه تحصیلی و اقامتی کشور روسیه به همراه همکاری طولانی مدت با شرکت های مهاجرتی ایرانی و غیر ایرانی برآییم.

روسیه نسبت به دیگر کشورها از نظر هزینه جهت تحصیل و زندگی مناسب تر است و این نکته نیز اهمیت دارد که اخذ ویزای روسیه برای ایرانیان نسبت به کشور های دیگر ساده تر است. همسایه بودن روسیه و ایران و وجود ارتباط نزدیک ، پروازهای دایمی نیز بر مزایای تحصیل و زندگی در روسیه می افزاید.

برای ورود به کالج و یا دانشگاه، خیر؛ اما برای دریافت ویزا محدودیت سنی وجود دارد.

تحصیل در روسیه عمدتا به زبان روسی می باشد اما تحصیل در بسیاری از رشته ها از جمله پزشکی به زبان انگلیسی هم میسر است. ذکر این نکته از اهمیت ویژه ای برخوردار است که طبق بخشنامه وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ایران در سال 2021 ، تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی به زبان انگلیسی تنها در یکی از دانشگاه های روسیه مورد تایید است.

در اکثر دانشگاه های روسیه برای وارد شدن به دانشگاه شرط معدل وجود ندارد. اما هستند تعدادی دانشگاه روسیه که شرط معدل دارند. به طور مثال حداقل معدل برای وارد شدن به دانشگاه نووسیبیرسک ۱۷ است. یا در بعضی دانشگاه های فنی حداقل معدل دانشجو باید ۱۴ باشد. حداقل معدل پادفک دانشگاه پاولوف ۱۷ است.

خير ، نيازي به ارائه گواهي قبولي كنكور سراسري ندارند.

روش گرفتن پذیرش از دانشگاه های روسیه به این صورت است که شما در ابتدا رشته و دانشگاه خود را به کمک مشاوره انتخاب می کنید و اسکن مدارک را به ایمیل شرکت ارسال میکنید. بعد از دریافت دعوتنامه از سفارت روسیه در ایران ویزا گرفته و بعد از این تمام کارهای ثبت نام خوابگاه و دانشگاه به کمک مشاور انجام می شود.

برای کسانی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور را دارند یکی از نکات مهم در انتخاب دانشگاه ، شهریه دانشگاه است. برای مهاجرت تحصیلی ، تحصیل در روسیه گزینه بسیار مناسبی است. قیمت دانشگاه های روسیه از دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. کیفت بالای بعضی از دانشگاه های روسیه به همراه قیمت مناسب زندگی و تحصیل در این کشور باعث شده است که این کشور در مقام اول مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان قرار گیرد. هزینه تحصیل در روسیه بسیار مناسب است. البته هزینه تحصیل بسته به دانشگاه مورد نظر ، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت می باشد.